Vitajte na stránkach basketbalového klubu B.S.C. Bratislava
Návštev od 31.10.2007: 1703564       
admin       
 Newsletter
 
Facebook button
 
2percenta button
Informácie o klube
Basketbalový klub B.S.C. Bratislava združuje záujemcov o basketbal z celej Bratislavy. Svoju činnosť začal v roku 1984 ako školské športové stredisko pri BO Matador Bratislava. Zakladateľom a prvým trénerom bol Robert Schnürmacher, v tom čase učiteľ telesnej výchovy na ZŠ Holíčska 50 v Bratislave - Petržalke, kde má klub doteraz svoje sídlo.

Od svojho vzniku prešiel názov klubu viacerými zmenami. Pod pôvodným názvom ŠŠS Matador Bratislava pôsobil klub päť sezón. V roku 1989 sa zmenil názov klubu na BSC Matador Bratislava a v roku 1996 na B.S.C. Inter BRATISLAVA. Od roku 1998 až po súčasnosť pôsobí klub pod názvom Školské športové stredisko B.S.C. Bratislava.

Poslednej zmene názvu klubu v roku 1998 predchádzali väčšie organizačné zmeny. Klub sa stal občianskym združením. Hlavným zameraním klubu je zabezpečovanie záujmovej športovej činnosti detí a mládeže so zameraním na basketbal.

Postupne sa k prvému trénerovi Robertovi Schnürmacherovi pridávali ďalší tréneri - Boris Vaňo, Jaroslav Ludvig, Alexander Riecky, Soňa Schnürmacherová, Andrej Krno, Michal Martišek, Ján Migo, Zolo Horváth, Tomáš Erneker, Robert Szabó, Oliver Šolc, Juraj Daniš, Boris Daniel, Ivan Strápek, Branislav Slimák, Ivan Kyselica, Marek Vaňo, Michal Vaňo, Daniel Čurka, Milan Kováč, Ján Meszáros, Ondrej Prokopčák, Peter Prokopčák, Matej Blažek, Miroslav Rehák, Martin Galata, Peter Černický, Viliam Pešta, Peter Orgler, Denisa Zambová, Matej Maurovič, Andrea Galvánková, Peter Renert, Andrej Hacker, Monika Mikušová, Roman Fikar, Pavol Zuzik, Roman Barčák, Stanislav Frýželka, Hisham Ahmed, Peter Borároš. Celkovo v klube od jeho vzniku pôsobilo viac ako 50 trénerov.

Počas svojej existencie vychoval klub viacero skvelých hráčov, ktorí sa presadili v reprezentácii SR a pôsobili alebo pôsobia v najvyšších súťažiach na Slovensku aj v zahraničí. Najznámejšími odchovancami klubu sú bratia Martin a Radoslav Rančíkovci.

V klube pôsobia družstvá všetkých vekových kategórii – od najmenších detí, ktoré začínajú s basketbalom v prípravkách až po prvoligové družstvo mužov, v ktorom hrajú naši najúspešnejší odchovanci. Momentálne má klub 11 družstiev v ktorých pravidelne trénuje a hrá viac ako 180 hráčov pod vedením 16 trénerov.

Družstvá nášho klubu sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach vo finálových turnajoch všetkých mládežníckych kategórií na Slovensku. K historickým úspechom patrí posledný mládežnícky titul Majster Slovenska zo sezóny 2004/2005. Vybojovalo ho družstvo starších žiakov pod vedením trénerov Krno, Blažek. V sezóne 2005/2006 sa o najlepšie výsledky postarali juniori pod vedením trénerov O. Prokopčák a Marek Vaňo (postup do štvrťfinále play-off) a starší žiaci, ktorí pod vedením trénerov Černický, Galata obsadili 5.miesto na M-SR. V sezóne 2006/2007 bolo najúspešnejšie družstvo starší mini, ktoré pod vedením trénerov Szabó, Michal Vaňo obsadilo 5. miesto na M-SR. Cenný úspech dosiahlo aj družstvo mužov, ktoré sa vo svojej prvej prvoligovej sezóne pod vedením trénerov Orgler, Pešta umiestnilo na 8. mieste. Z posledného obdobia sa k najvýraznejšém úspechom klubu radí návrat družstva mužov do 1. ligy a dvojnásobné účasť nášho klubu vo Final Four dorasteneckej ligy juniorov (2010 a 2011), pričom v roku 2011 chlapci pod vedením trénera Orglera vybojovali striebro. Viaceré cenné víťazstvá a medailové umiestnenia dosiahli naše družstvá aj na turnajoch na Slovensku alebo v zahraničí.

Snažíme sa o to, aby náš klub bol vnímaný basketbalovou verejnosťou, ako moderný mládežnícky športový klub s bohatou históriou a slušnou perspektívou pre všetkých, ktorí sa chcú venovať basketbalu. Naším hlavným cieľom je práca v prospech detí a basketbalu. Snažíme sa podporovať všetky deti, ktoré majú o basketbal záujem – najväčšie talenty, ale rovnako aj tých, ktorí majú basketbal radi a chcú ho hrať iba pre potešenie a nemajú profesionálne ambície. Snažíme sa budovať družstvá v ktorých vyrastajú ľudia – športovci – basketbalisti.
  © 2007-2011